Wild Africa
Zvířata nepotřebují peníze potřebují pouze prostor, kde mohou žít
Více o spolku

O spolku

Spolek WILDAFRICA vznikl, aby mohl lépe podporovat osvětu a vzdělávání veřejnosti, protože naše původní organizace - nadační fond, má ze zákona omezeny některé aktivity. Spolek WILDAFRICA tedy přebírá a doplňuje některé aktivity nadačního fondu WILDAFRICA Save African Animals. Zaměřujeme na změnu legislativy ochrany afrických zvířat a spolupráci s mezinárodními organizacemi.

Náš pohled na současnou ochranu přírody - v čem se lišíme od ostatních

O problematice ochrany zvířat a přírody nejen v Africe mluví spousta organizací, ale zdaleka ne všechny dělají vše, co by mohly. My tento problém nehodláme přehlížet, jako to často dělají zodpovědní úředníci či jiné ochranářské organizace. Samozřejmě si tímto spíš děláme v řadách "ochranářů" nepřátele, ale zastáváme názor, že ochrana přírody se má dělat do důsledků anebo raději vůbec. Kulky pytláků a lovců trofejí se zvířat totiž neptají a nedávají jim na výběr. 

Preferujeme globální ochranu přírody, pro přírodu jako celek má malý smysl zachránit jednotlivá zvířata například odkupem z trhů či zabavením obchodníkům, pytlákům atd. Důležité a mnohem účinnější je změnit systém. Většinou nepodporujeme nové projekty in-situ. Spolupracujeme pouze s prověřenými vědci a organizacemi. Lokální projekty se totiž množí jako houby po dešti a často je za nimi pouze snaha získat peníze. 

Cíle spolku:

  • ochrana zvířat a přírody, specializace na Afriku a africká zvířata
  • podpora výzkumu zvířat, zejména terénního
  • záchranné projekty pro jednotlivé druhy zvířat
  • podpora záchranných projektů jiných subjektů
  • vzdělávání a osvěta v oblasti ochrany zvířat
  • ochrana přírody a krajiny
  • ochrana životního prostředí

 S kým spolupracujeme

Spolupracujeme s organizacemi, které ve svých oborech patří mezi světovou špičku. Spolupracujeme ovšem pouze s těmi, o kterých víme, že se neprohřešují proti svým cílů, jako například WWF, která potichu podporuje zabíjení zvířat pro trofeje. 

Mezi naše nejdůležitější podporovatele patří Institut Jane Goodalové v čele s Dr. Jane Goodall nebo například Dr. Joyce Poole a Dereck Joubert.